12 Mayıs 2011

Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar

Size çok kıymetli bir kitaptan bahsetmek için bir kez daha dünya mutfakları dizisine ara veriyorum. Dün elime geçen, yanda fotoğrafını gördüğünüz, kitap evinde veya bahçesindeki (küçücük bir bahçeniz dahi olsa, sadece üç beş gülünüz veya bir kaç kök domatesiniz, biberiniz olsa dahi) börtü böcekten doğal yollarla kurtulmak isteyenler için. Siz de benim gibi hem kendi sağlığımıza hem çevre sağlığına zarar veren kimyasallardan uzak durmak istiyorsanız bu kitap tam size göre. Ben bu yaz hem evde (başta karıncalar için), hem de bahçede (özellikle de ön bahçeye ne eksem/diksem köklerini yiyerek onları öldüren danaburnu için!) yararlanacağım Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve ve Ev Yapımı İlaçlar'dan. Füsun hanım bu kitabı ısrarla yazılı bir kaynak isteyen öğrencilerini ve doğa dostları için yazmış ve kendi imkanlarıyla yayımlamış. Kitabı Pandora'dan sipariş edebilir, sipariş bilgileri için Buğday Derneği'nin web sitesindeki şu yazıda bulunan e-posta adresinden kendisine ulaşabilirsiniz. Ellerinize sağlık Füsun hanım, iyi ki yazmışsınız bu kitabı!

2 yorum:

Tijen dedi ki...

Dünkü blogspot arızası oluştuğunda bu yazı silinmişti, bu sabah geri geldiğini gördüm ancak yazıya Aybige'nin bıraktığı yorumu ne kadar uğraşsam da yayınlayamadım. Yorum şöyle:
"Bizim de, böcek sınıfına girmese de köstübörtü klâsmanından köstebeklerimiz var. 50 kök enginarı çizgifilm gibi toprağın altına çekip lüpletti adiler. Hâlâ içim acıyor. Kitap bilgisi için teşekkürler, sevgiler... "

çeşnici Handan dedi ki...

Bilgi için teşekkürler Tijenciğim özellikle karıncalar için böyle bir bilgiye ihtiyacım var.